Тиждень протипожежної безпеки «Вогонь-друг, вогонь-ворог».

Дата: 24.01.2022 13:29

Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про охорону праці», Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, Базового компоненту дошкільної освіти, на виконання плану роботи дошкільного підрозділу Кірешської ПШ на 2021-2022 навчальний рік у закладі з 17 по 21січня 2022 року було проведено Тиждень протипожежної безпеки «Вогонь-друг, вогонь-ворог».

Метою тематичного тижня було:

- удосконалення знань та навичок педагогічних працівників з формування у дітей цілісного ставлення до власного  здоров'я та життя;

- популяризації знань правил пожежної безпеки;

- розвитку умінь, навичок обережної поведінки з вогнем та вогненебезпечними речовинами;

- виховання бережливого ставлення до свого здоров'я та здоров'я оточуючих.

Основними завданнями тижневика були:

1. Підвищити ефективність освітньої роботи з дітьми з питань пожежної безпеки та захисту життя.

2. Поглибити теоретичні знання та практичні навички вихователів щодо формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров'я і життя.

3. Формувати у дітей безпечний стиль поведінки в екстремальних ситуаціях. Навчити їх користуватися телефонами служб безпеки (101, 102, 103, 104), вивчити домашню адресу.

4. Формувати навички елементарної першої медичної допомоги, вміння надавати собі та ближньому першу допомогу.

5. Продовжувати знайомити дітей з правилами поводження з вогнем.

6. Продовжити знайомити дітей з правилами протипожежної безпеки та поведінкою під час пожеж.

7. Пропагувати здоровий спосіб життя серед батьків.

Відповідно до розробленого плану педагогами вікових груп протягом тижня було проведено ряд заходів. Так, у різновіковій групі 4-6 року життя «Казкова» вихователем Цинька А.В. було проведено заняття з художньо-продуктивної діяльності (малювання) «Вогонь – наш друг». Вихователем Бонкало Л.М., у цій же групі, було проведено заняття з розвитку мовлення «Сірники – не іграшка!» та заняття з художньо-продуктивної діяльності (ліплення) «Добрий сірничок». У різновіковій групі 2-4 року життя «Веселка» вихователем Буковецька Н.В. проведено заняття з художньо-продуктивної діяльності (ліплення) «Драбинка для пожежника». Вихователем Тодавчич К.В. з дітками цієї групи проведено ознайомлюючу бесіду «Пожежний щит» .

Протягом дня та під час прогулянки вихователями груп проводились бесіди, спостереження, розгляд ілюстрацій, різні види ігор, за допомогою яких діти закріпили набуті навички, вміння та знання щодо поводження з вогнем та під час пожежі.

Вихователями групи «Казкова» проведено:

- рухливі ігри «Ми рятівники», «Я спритний пожежник»;

- дидактичні ігри: «Алло, пожежники…», «Кому, що потрібно для роботи»;

- гра-роздум «Що було б, якби не було пожежників?». Вихователями групи «Веселка» проведено:

- рухливі ігри «Пожежники на навчанні», «Хто швидше»;

- дидактичні ігри «Можна, не можна», «Що кому потрібно для роботи»;

- читання казки «Кицин дім» .

У групі «Казкова» оформлено куточок пожежної безпеки. Вихователями груп «Веселка» та «Казкова» виготовлено пам’ятки для батьків: «Сам удома», «Пожежна безпека».

Тиждень протипожежної безпеки «Вогонь-друг, вогонь-ворог» в дошкільному підрозділі Кірешської ПШ пройшов пізнавально, насичено, весело та цікаво.